MSSQL PDKS Programı Soruları | PDKS Yazılımı | Lisanslı Speed UP MSSQL PDKS Programı

MSSQL PDKS Sistemi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

PDKS Nedir?

Personel Devam Kontrol Sistemleri işletmelerde çalışan personelin, iş yerine giriş-çıkış, fazla mesai, izin, vb. zamanlarını takip eden ve doğru/hızlı ücret hesaplaması için bordro programına veri gönderebilen bir sistemdir.

PDKS sisteminde yazılımın önemi nedir?

PDKS sistminde okuyuculardan gelen veriyi depolayan, rapor haline getiren PDKS puantaj yazılımlarıdır. Özetle bir PDKS sistemi yazılım olmadan ihtiyaç duyulan hiç bir sonucu üretemez.

PDKS Yazılımlarında MS-SQL Veritabanının önemi nedir?

MS-SQL veri tabanı orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı muhasebe, üretim takip vb. yazılımlarında kullanılmaktadır. Çok sayıda veriyi güvenli bir şekilde depolayabilmesi ve bu verilere hızlı erişimi mümkün kılmaktadır. Ayrıca MS-SQL veri tabanını kullanan yazılımların kendi aralarında veri aktarımı daha güvenli ve sorunsuz yapılabilmektedir. Ayrıca kolay yedeklenir ve ihtiyaç anında çok hızlı bir şekilde yedeklerden geri yükleme mümkündür.

PDKS sisteminin sağladığı yararlar nelerdir?

Her işletmede çalışanların işe geliş-gidiş saatleri ile işyerinde çalışarak geçirdiği süre önemlidir. Bununla birlikte fazla mesai, izin vb. tüm puantaj işlerinin takibi PDKS sistemi ile yapılır. Giriş-Çıkış kayıtları orjinal olarak saklanabildiği için kanıt oluşturur. Bordro hatasız olarak yapılabilir.

PDKS sistemi hangi firmalar için uygundur?

PDKS Personel Devam Kontrol sistemini her firmada kullanılabilir.

Fazla mesai ödemiyorsam PDKS sistemine ihtiyacım var mı?

PDKS sistemini sadece fazla mesai kontrolu yapan bir sistem değildir. Sistem hem geçiş kontrolü hem de devam kontrol sistemi olarak hizmet eder.

Bir çalışan diğerinin yerine kart okutabilir mi?

Evet okutabilir. Bunu engellemek için artık günümüzde kartlı geçiş yerine parmak izi okuma veya yüz tanıma sistemleri de kullanılmaktadır. Bordro programlarına veri entegrasyonu yapabilmektedir.

Geçiş kartlarında resim kullanılabilir mi?

Evet, aynı zamanda renkli de olabilir.

Parmak izli sistemi nedir?

Parmak izinin belirli noktalarının taranarak mevcut veri tabanında kayıtlı olan parmak izi verileri ile doğrulanmasıdır.

Yüz tanıma sistemi nedir?

Yüzün belirli noktalarının taranarak mevcut veri tabanında kayıtlı olan yüz verileri ile doğrulanmasıdır.